Kasım Ayında Rekor Kıracak Altcoinler Bunlar

Ekim ayı rahatlatıcı geçti. Kasım ayı, geçtiğimiz 13 yıl boyunca altcoinler için en iyi aylardan biri olmuştur. Bir boğa piyasasının ilk aşamalarına girmiş olmamız mümkün mü? Olabilir. Şimdi Kasım ayında rekorlar kıracak kripto para projelerine bakıyoruz.

Altcoin Injective (INJ)

Kasım ayı için ilk altcoin Injective (INJ). Ekim ortasından bu yana INJ alev alev yanıyor. 7,34 dolardan şu anki fiyatı olan 14,55 dolara yükseldi. Yılbaşından bugüne neredeyse %500 artış gösterdi. Altcoinler içinde INJ Cosmos Hub’da bir uygulama zinciri. Yani IBC’nin bir parçası. Artık uygulama zincirleri, uygulamalar için özel olarak üretiliyor. Verim ve ölçeklenebilirlikten faydalanıyorlar. Injective, geliştiricilerin modüllerini takıp çalıştırmalarına olanak tanıyor. Bu, çok yüksek hızlarla birlikte geliyor ve herhangi bir gaz ücreti talep etmiyorlar.

Altcoinler içinde Injective finansal uygulamalar konusunda uzmanlaşmıştır. Finans için inşa edilmiştir. Yani, üzerinde DEX’ler, varlık yönetimi protokolleri ve benzerlerini bulabilirsiniz. Bununla birlikte, Injective ayrıca NFT pazarları da sunmaktadır. NFT’ler genel olarak düşüşte. Buna karşılık, Injective küçük ama hareketli bir NFT sahnesi sunuyor.Platformun DeFi ağırlıklı olması sürpriz olmamalı. Ayrıca birlikte çalışabilir durumda. İlKasım ayında Injective için daha fazla yükseliş bekleyin.

Altcoinler içinde önemli bir isim MINA

MINA protocol dünyanın en hafif Blockchain’i. Herkes doğrudan telefonundan bir node çalıştırabilir. Ortalama bir Blockchain yaklaşık 300 GB’tır. Ethereum 1300+ GB. Her saat, hatta bazen her dakika ya da saniyede yeni bloklar üretiyorlar. Dolayısıyla, tüm bu zincirler de büyümeye devam ediyor. Örneğin Ethereum geçen yıla kıyasla %32 oranında büyümüştür.

Öte yandan, Mina sadece 22kb ve bu sabit bir boyut. Dolayısıyla, zincirin tamamını depolamak yerine, Mina nodeları yalnızca küçük bir bölümünü depolar. Olumsuz tarafı ise sadece 22 TPS değerine sahip olması. Bu da saniye başına işlem anlamına gelir. Bu da onu oldukça yavaş bir zincir haline getiriyor. Bununla birlikte, zincir aktiftir ve geliştiricileri oluşturmaya devam etmektedir. Altcoinler içinde MINA token son zamanlarda iyi gidiyor. Ekim ayının ortasından bu yana %50’nin üzerinde artış gösterdi. Buradan çok daha fazla yükseliş mümkün görünüyor.

Chainlink (LINK)

Altcoinler içinde LINK %50 oranında yükseldi.  Şu anki 11,20 dolarlık fiyat, umarız bu yukarı yönlü LINK hareketinin başlangıcı olur.

Chainlink hala kripto alanındaki 1 numaralı oracle. Bir oracle, Blockchain’lere zincir dışı bilgi sağlıyor. Blockchain’ler bunu kendi başlarına yapamadıkları için bu çok önemlidir. İşte bu noktada oracle devreye girer. Bu aynı zamanda oracle’ın Blockchain alanı için ne kadar önemli olduğunu da göstermekte.

DYDX (DYDX)

Altcoinler içinde DYDX, Ethereum üzerindeki bir layer 2 zincirinden Cosmos üzerindeki yerel bir layer 1’e geçti. Cosmos Hub daha merkezi olmayan bir ortam sundu. Ancak daha yüksek verim ve geliştirici dostu bir SDK da rol oynadı. Şu anda, yalnızca borsa bir test ağında yayında. Ancak, Layer 1 zinciri yakında faaliyete geçecek. Buna göre Ethereum’dan Cosmos’a token geçişi tüm hızıyla devam ediyor. DYDX’inizi Cosmos Hub’da zaten stake edebiliyorsunuz.

Şu anda altcoinler içinde DYDX’in 384 milyon dolarlık bir TVL’si var. TVL’lerinde hafif bir artış görüyoruz. Fiyatta da geçtiğimiz iki hafta boyunca %29 arttı. Ancak, 1 yıl öncesine bakarsak, bu oran %50,7. Buna göre Kriptokoin.com olarak baktığımızda Kasım ayı için DYDX’te sürpriz söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir