‘Emekli Zammı’ Söylentisinin İç Yüzünü Açıklıyoruz!

BEGÜM ŞENKARA

31 MARTIN SONUCU EMEKLİLERİN ELİNDE!

Halktv.com.tr’ye konuşan Açıkel, “Emekliler öyle bir duruş sergiledi ki, iktidardan ve muhalefetten tüm milletvekillerine öfkelerini yansıtmışlar. Özelliklede Ak Parti vekilleri tüm bu tepkileri almış ve cumhurbaşkanına iletmişler. Cumhurbaşkanı Erdoğan’da emeklinin sinirinin farkında. En düşük emekli maaşı %33 zamla 10.000 TL olmuş bu mümkün mü? Kim geçinebilir? Önümüzdeki seçimi belirleyecek nokta ‘emekliler’ olacak. Edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan emekliler için, ‘Ne yapıp ne edeceğiz para bulacağız’ diyor. “

SEÇİM EKONOMİSİ İÇİN 700 MİLYAR AYRILDI

“Yapılacak olan zammın nasıl karşılanacağı merak konusu. Ankara kulislerinde, seçim öncesi acil durumlar ve seçim ekonomisi için 700 milyar lira civarında bir para ayrıldığı konuşuluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara, İstanbul, Adana, Antalya ve Mersin’i çok istiyor. Bu sebeple, yaşanan ekonomik buhranı unutturacak. 31 Mart için topluma maddi olarak el uzatması gerektiğini biliyor.”

EMEKLİ ÖFKESİNİ DİRİ TUTSUN!

“Kulislerde, emekliye yapılacak zammın 5 bin TL veya 4 bin TL civarında olacağını söyleyende var. Bu zammın 10 Mart’tan sonra yapılacağı söyleniyor. Emekli sinirini ve öfkesini diri tutsun! Yaşadıkları zorlukları her mecrada, seslerini duyurmaya devam etsinler. O sandığın başına gittiklerinde geçmişte yaşadıkları haksızlıklara, yanlışlıklara saygısızlık etmesinler!” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir