Ahmet Ercan bu kez onları hedef aldı! Deprem profesöründen sabaha karşı dikkat çeken paylaşım

Yer bilimcilerin ‘Eli kulağında’, ‘Her an gerçekleşebilir’ diyerek uyardığı İstanbul depremine ilişkin değerlendirmeleriyle bilim dünyasının tepkisini çeken Jeofizik mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, düşüncelerinin arkasında…

X (Twitter) hesabından sabaha karşı 04.03’te bir paylaşım yapan Prof. Dr. Ahmet Ercan, bu kez olası İstanbul depremine ilişkin kamuoyunu uyaran basın yayın kuruluşlarını hedef aldı.

Ahmet Ercan, bazı ajansların sürekli olarak “İstanbul’da ha bugün ha yarın deprem olacak” haberleri yaptığını belirterek, büyük İstanbul depremine yönelik beklentinin bilimsel tabanı olmadığını iddia etti.

Prof. Dr. Ercan, bir adım daha ileri giderek büyük İstanbul depremine yönelik içeriklerin “haber değeri olmadığını” ileri sürerek “Lütfen toplumu germeyin” dedi.

Prof. Dr. Ahmet Ercan’ın sabaha karşı yaptığı paylaşım şöyle:
“Bazı ajanslar sürekli olarak İstanbul’da ha bugün ha yarın deprem olacak haberi yapıyorlar. Bunların hiçbirinin bilimsel tabanı, kanıtı, ayrıca haber niteliği yoktur. Lütfen toplumu germeyin. Yararı yok.”

Aynı konuda ilerleyen saatlerde sabah 07.53’te bir başka paylaşım yapan Ahmet Ercan, “Her gün deprem olacak demeye gerek yok” derken paylaşımında sözlerine şöyle devam etti:
“Halk ile yönetenlerin deprem bilinci var. Ancak, halkçı, yetkin yönetim, halkın yaşam güvencesi için yatırım, halkın kendi evini güçlendirecek durumu var mı? Asıl soru bu? Batı’da buna toplumcu devlet deniyor. Söyleyemem; dilimiz tutuk.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir