Star Wars Jedi: Survivor’da Oyunu Bozan Büyük Bir Hata Var

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve EA tarafından yayınlanan Star Wars Jedi: Survivor, çıktığından beri PC tarafında eleştiri yağmuruna tutuldu. Oyunun optimizasyon sorunları gerçekten çileden çıkartıyordu. Şimdi ise yine oyuncuları deli eden bir bug ortaya çıktı.

Öyle bir bug ki bu, oyunun belirli bir noktasından itibaren oyunda ilerlemeyi engelliyor. Hatta oyunu yeniden başlatmayı bile gerektiriyor.

Koboh gezegenindeki ilerlemeyi engelleyen hata

Ortaya çıkan bu hata, oyunun başında Koboh gezegenindeki bir bölümde yaşanan ilerlemeyi engelliyor. Reddit’te paylaşılan bir gönderiye göre, oyuncular bu bölümde öldüklerinde kaydettikleri noktaya geri dönemiyor ve sıkışıp kalıyorlar.

Bu hatadan kaçınmak için, oyuncuların ‘chamber of duality’ adlı bölümü tamamladıktan ve asansörle çıktıktan sonra (droide yardım ettikten sonra) hemen bir meditasyon noktasında meditasyon yapmaları gerekiyor. Aksi takdirde, öldüklerinde asansörün kapalı olduğu odada mahsur kalıyorlar ve hızlı seyahat yapamıyorlar. Bu durumda tek çare oyunu baştan başlatmak oluyor.

Star Wars Jedi: Survivor’da ilerlemeyi engelleyen bu hatanın ne zaman düzeltileceği belli değil. Oyuncuların bu hatayla karşılaşmamak için dikkatli olmaları ve sık sık kaydetmeleri tavsiye ediliyor. Oyunun performans sorunlarına gelince, EA’nın yakında bir güncelleme yayınlamasını umuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir