Santiment: Büyük Kripto Yatırımcıları, Bu Coini İstifliyor!

Kripto analiz platformu olan Santiment’e göre büyük yatırımcılar, değişken bir kripto para piyasasının ortasında, DAI gibi en iyi stablecoin’leri biriktiriyor. Peki, bu piyasa için ne anlama geliyor?

Büyük yatırımcılar gelecekteki kripto alımları için DAI biriktiriyor

Bir Blockchain analiz platformu olan Santiment’e göre büyük yatırımcılar, değişken bir kripto para piyasasının ortasında, DAI gibi en iyi stablecoinleri biriktiriyor. Raporda Santiment, DAI’nin Mart ayı ortasında BTC ve ETH pompalamak için takas edilmesinden bu yana, 100 bin ile 10 milyon dolarlık DAI adreslerinin arzın %6,4’ünü geri eklediğini belirtiyor

Rapor ayrıca, orta ve büyük ölçekli yatırımcıların gelecekte Bitcoin gibi kripto para birimlerini satın almak için kullanılacak stablecoinleri biriktirdiğini ortaya koyuyor. Buna ek olarak, kripto para piyasasında fiyatların konsolide olduğu kaydediliyor. Bu da kripto piyasasındaki dalgalanmalara rağmen yatırımcıların uzun vadeli potansiyeli konusunda iyimser olmaya devam ettiğini gösteriyor. Bu bağlamda Santiment, şu paylaşımı yaptı:

Nisan ayında kripto piyasaları inişli çıkışlı oldu. Bununla birlikte köpekbalıkları ve balinalar, DAI gibi en iyi stablecoinleri biriktiriyor. DAI, Mart ayı ortasında BTC & ETH pompalamak için takas edildi. O zamandan beri, 100 bin-10 milyon DAI adresi arzın %6,4’ünü geri ekledi.

Santiment raporunu nasıl yorumlamak gerekiyor?

DAI, piyasa değerine göre dördüncü en büyük stablecoin konumunda. Bununla birlikte DAI, Mart ayında ABD doları peg’ini kısa süreliğine kaybetti. Bu sırada, tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,881 dolara kadar düştü. Bu dönem de stablecoin bazı zorluklarla karşılaştı. Ancak, stablecoin hızla toparlandı ve dolar sabitini geri kazandı. Bundan sonraki dönemde ise 1 dolarlık sabitini çoğunlukla iyi korudu.

Uzmanlara göre, büyük yatırımcılar tarafından stablecoin birikiminin artması kripto para piyasası için olumlu bir işaret. Bu durum, kurumsal yatırımcıların kripto piyasası konusunda daha rahat olmaya başladığının bir işareti. Ayrıca, kurumsal yatırımcıların uzun vadede bu piyasaya yatırım yapmak istediklerini gösteriyor.

Raporun bulguları, mevcut piyasa dalgalanması göz önüne alındığında özellikle önemli. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, geçtiğimiz birkaç hafta boyunca kripto para piyasası, Bitcoin’in Kasım 2020’den bu yana en düşük fiyatına düşmesiyle birlikte inişli çıkışlı bir seyir izledi. Ancak, bu dalgalanmalara rağmen DAI gibi stablecoin’ler nispeten istikrarlı kaldı. Bu da yatırımcılara bu çalkantılı zamanlarda güvenli bir liman sağladı.

Genel olarak Santiment raporu, kripto piyasasının son fiyat dalgalanmalarına rağmen dirençli kaldığını gösteriyor. Kurumsal yatırımcıların DAI gibi stablecoin’leri biriktirmeye devam etmesiyle, piyasa gelecekteki büyüme için hazır durumda. Dolayısıyla, yatırımcılar kripto paraların uzun vadeli potansiyeli konusunda iyimser olmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir