Şansal Büyüka, Milliyet’ten istifasını anlattı: Ali Koç’la ilgili yazı yazdım, sakıncalı tarafı yoktu, sabah kalktım yazı yok gazetede

Gazeteci Şansal Büyüka, Milliyet gazetesinde son kaleme aldığı yazıda Ali Koç‘a ilişkin yazısının yayınlanmamasının ardından istifa ettiğini açıkladı. Büyüka, kendisine sorulmadan yazının çıkartıldığını belirterek, “Bunu kendime yapılan saygısızlık olarak gördüm ve 9.15’te istifa ettim” ifadelerini kullandı.

Şansal Büyüka, 343 Digital kanalında Milliyet gazetesinden istifa sürecini anlattı.

Büyüka şunları söyledi: “Milliyet’te haftada bir, ligin genel panoramasını yapan tam sayfa yazılar hazırlıyorum. Son yazımda Ali Koç ile ilgili bir yazı yazdım. İçinde eleştiri de var, destek de var. Sınırları zorlayan bir yazı değil. Hiç öyle bir yanı yok. Sakıncalı bir tarafı yok editöryel açıdan. İlk baskı çıktı, bana da gazetenin provası geldi.

Gördüm, yazı manşet altında gayet güzel kullanılmış. Sabah kalktım, baktım yazı yok gazetede. Gözlerime inanamadım. Ben yanlış mı görüyorum acaba dedim. Sağa sola sordum, Anadolu şehirlerindeki dostlarımı aradım, gazetede var. Editörümü aradım, haberi yok, Tayfun Bayındır’ı aradım, haberi yok. Belli ki yukarıdan gelen, yönetimsel belki yazı işleri…

Yazı çıkarılmış. Nezaketen bana haber verme yok, yazının olmadığını sabah görüyorum. Bunu kendime yapılan saygısızlık olarak gördüm ve 9.15’te istifa ettim.

Şansal Büyüka’nın kaldırılan yazısı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir